STREFY w ZSOnr3

 

4 lutego 2016 roku otworzyliśmy Strefę Kreatywności, Nauki i Relaksu! Jest to miejsce przeznaczone dla osób, które chcą spędzić miło czas przed i po lekcjach oraz w czasie przerw, spotkać się z przyjaciółmi, poznać nowych ludzi, poczytać książki, pograć w gry planszowe lub po prostu się pouczyć. 
Zapraszamy!

 

Kolejna strefa już działa! Zapraszamy do Strefy Rodzica i Nauczyciela!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 kwietnia otwarta została kolejna strefa - CAFÉ LUMIÈRE (z j. fr. lumière – światło, wiedza; także nazwisko twórców kinematografu – braci Augusta i Louisa). Pomysł i realizacja tego projektu to zasługa uczniów klasy 3d. Tegoroczni maturzyści żegnają się ze szkołą, pozostawiając miejsce łączące magię kina z urokami Prowansji, która słynie z lawendy i festiwalu w Cannes. Zapraszamy!

 Kolejna strefa gotowa! Zapraszamy na CHILLOUT!

 

Zapraszamy wszystkich kochających książki do nowej STREFY CZYTELNIKA!

Studio 206

 Studio radiowe jest z nami od początku istnienia nowego budynku szkoły, chociaż należy zaznaczyć, że radiowe tradycje w naszej szkole sięgają 1967 roku, kiedy to powstało radio pod nazwą "KON-TIKI".

Co przerwę każdy z nas ma okazję posłuchać swoich ulubionych hitów muzycznych.

Studio jest otwarte na nowości i propozycje muzyczne - każdy z nas może zaproponować to co lubi :) 

Fanpage Studio 206 (kliknij) 

KLASY DWUJĘZYCZNE Z JĘZYKIEM FRANCUSKIM W POLSCE MAJĄ 20 LAT

Sekcje dwujęzyczne z językiem francuskim funkcjonują w ramach polskiego systemu szkolnictwa. Opiekę dydaktyczną sprawuje Ambasada Francji w Polsce i ORE - Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Obecnie w Polsce program dwujęzyczny z językiem francuskim realizuje 26 szkół i zespołów szkół.

Dwujęzyczność polega na tym, iż oprócz intensywnej nauki języka francuskiego niektóre przedmioty prowadzone są w sposób dwujęzyczny, w języku polskim i francuskim przez specjalnie przygotowanych nauczycieli.

Głównym celem takiego nauczania jest przygotowanie przyszłych specjalistów biegle władających językiem obcym w różnych dziedzinach.

Przy rekrutacji do gimnazjum brany jest pod uwagę sprawdzian uzdolnień kierunkowych badający predyspozycje do nauki języka obcego. Sprawdzian ten nie wymaga znajomości języka francuskiego ani innego języka obcego.

Nauka języka dla wszystkich uczniów gimnazjum jest od „zera”. Nie jest konieczna znajomość podstaw języka francuskiego.

Nauka odbywa się w wymiarze 6 godzin tygodniowo.

Korzystamy z najnowszych podręczników oraz materiałów dodatkowych (gier, ćwiczeń, tablicy interaktywnej) dostępnych na rynku. Nauczyciele wykorzystują na swoich lekcjach różnorodne materiały motywujące do skutecznej nauki np. fragmenty piosenek, filmów, materiały autentyczne. Kładziemy nacisk zarówno na komunikację jak i solidne podstawy gramatyczno-leksykalne w nauce.

Po 1,5 roku nauki gimnazjaliści podchodzą do testu „połówkowego” z j. francuskiego . Jest to ogólnopolski egzamin dla uczniów klas dwujęzycznych z językiem francuskim, przygotowywany we współpracy z Ambasadą Francji. Ma on na celu śledzenie postępów w nauce języka na każdym etapie.

Nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnych konkursach związanych z językiem oraz z Francją :)

Pod koniec nauki w gimnazjum uczniowie podchodzą do testu końcowego z języka francuskiego na poziomie B1. Test składa się z części pisemnej i ustnej.

Wyniki testu końcowego są brane pod uwagę przy rekrutacji do klas dwujęzycznych w liceum.

Bieżące aktualności znajdziesz na naszym facebookowym profilu

Co fajnego spotka Cię w klasie dwujęzycznej. (Kliknij aby wyświetlić prezentację)


     

Więcej artykułów…