JĘZYKOWE SUKCESY UCZNIÓW III LO!

Uczniowie naszej szkoły zrobili absolutną furorę na I Międzynarodowym Teście Realioznawczym zorganizowanym przez PODN Wodzisław. I miejsce w języku rosyjskim podopieczni pani Ireny Pawłowskiej: Adam Strzelecki i Sofiia Davydchuk, I miejsce w języku angielskim uczniowie pani Katarzyny Holony - Ewa Tarnawska i Wiktor Plewka, II miejsce w języku angielskim Paulina Piwoń - przygotowana przez panią Katarzynę Radziewską oraz Karol Klarecki - uczeń pani Aleksandry Smolarczyk i wreszcie II miejsce w języku niemieckim uczniowie pani Katarzyny Kober: Michał Kirschniok i Michał Kuta. W konkursie wzięło udział 80 uczestników. GRATULACJE!

RUDZKA GIEŁDA SZKÓŁ

W dniach 26 i 27 marca odbędzie się kolejna Rudzka Giełda Szkół Ponadpodstawowych i Ponadgimnazjalnych, na której zaprezentujemy ofertę naszego III Liceum Ogólnokształcącego przygotowaną dla absolwentów szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjum. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko!

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 10 Giełdę odwiedzą w dniu 27. marca w godzinach 11.50 - 13.00.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH!
25 marca: na 3 lekcji - koncert piosenek obcojęzycznych, 4 lekcja - quiz "Jaka to melodia?", 5 lekcja - klasa 1c zaprasza na "Twoja twarz brzmi znajomo". Zapraszamy także na towarzyszący imprezom muzycznym kiermasz.

FRANKOFONIA 2019 ZA NAMI

W dniu 19 marca w naszej szkole uczestniczyliśmy we Frankofonii - święcie poświęconemu kulturze, zwyczajom oraz historii krajów francuskojęzycznych. Uczniowie wysłuchali ciekawostek związanych z tymi krajami, na przykład wyspą La Reunion, która jest jednym z departamentów Francji, a znajduje się niedaleko Madagaskaru. Mogli również posłuchać najpiękniejszych francuskich piosenek. Była także okazja do skosztowania przysmaków m.in. pochodzących z Francji i Maroka. Dziękujemy wszystkim, którzy, pod okiem pani Barbary Kruczek, poświęcili swój czas i przygotowali te atrakcje.