OSIĄGNIĘCIA 2017

Finalista 63 Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej

Wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie "Poszukiwanie talentów"

Finalistka konkursu "Sfotografuj fizykę"

Laureaci i finaliści olimpiady Zwolnieni z teorii

I miejsce drużynowo, I i II miejsce indywidualnie w tenisie ziemnym na poziomie miejskim

Dwa I miejsca w międzyszkolnych zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety"

Wyróżnienie na XXVII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Piłce Nożnej Chłopców "Liga Orlików" Szkół Ponadgimnazjalnych

Tytuł PRO LIBRARY dla licealisty

I, II, III miejsce w kategorii PIOSENKA soliści w XV Konkursie Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

dwa II miejsca w kategorii PIOSENKA duety w XV Konkursie Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

II i III miejsce w kategorii POEZJA w XV Konkursie Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

II miejsce w Międzynarodowym Konkursie LinquaArt.eu pod hasłem: "Słowem malowane" w kategorii: język rosyjski

dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim konkursie matematycznym "PLUS"

dwa tytuły finalistów w Ogólnopolskim konkursie "ORTOGRAF"

II i III miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Zwierzęta - nasi mali przyjaciele"

II miejsce w rejonowych zawodach w tenisie stołowym

I, II i III miejsce w kategorii soliści i duety w III edycji Rudzkiego Mikrofonu

wyróżnienie w międzywojewódzkim konkursie plastycznym pt. "Dam wam nowe serce i nowego ducha dam w wasze wnętrze" Ez 36, 26 (BE)

tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii

I, II i III w etapie miejskim XII przeglądu twórczości ks. Jana Twardowskiego "Święty, bo nie udaje świętego"

III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w piłce siatkowej dziewcząt

I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w piłce ręcznej chłopców

I, II i III miejsca w konkursie recytatorskim w etapie miejskim XII przeglądu twórczości ks. Jana Twardowskiego

III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w piłce siatkowej dziewcząt

tytuł Najlepszego Sportowca Roku 2016 w XXIV Plebiscycie Wiadomości Rudzkich na Sportowca i Trenera Roku

tytuł Najpopularniejszego Sportowca Roku 2016 w XXIV Plebiscycie Wiadomości Rudzkich na Sportowca i Trenera Roku

Nagroda dla zespołu KLAKIER na XIX Festiwalu i Konkursie Widowisk Kolędniczych i Obrzędowych im. Jana Dormana "HERODY"

Nagroda indywidualna na XIX Festiwalu i Konkursie Widowisk Kolędniczych i Obrzędowych im. Jana Dormana "HERODY"

Nagroda dla zespołu Klakier w XXI PRZEGLĄDZIE DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW JASEŁKOWYCH

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE w XXI PRZEGLĄDZIE DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW JASEŁKOWYCH

II miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w piłce koszykowej

Osiągnięcia 2016

I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w kategorii 100m holowanie manekina w płetwach

II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w kategorii 100m ratownik

II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w kategorii 50m holowanie manekina

II miejsce w Mistrzostwach Śląska Młodzików w kategorii 200m stylem grzbietowym

III miejsce w Mistrzostwach Śląska Młodzików w kategorii 100m stylem grzbietowym

I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w piłce siatkowej

I miejsce w klasyfikacji drużynowej w Pływackich Mistrzostwach Rudy Śląskiej - chłopcy

I miejsce w klasyfikacji drużynowej w Pływackich Mistrzostwach Rudy Śląskiej - dziewczęta

II miejsca w Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym

wyróżnienie dla zespołu "GLORIA DEI" na 21 Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej

I miejsce w konkursie literackim na 21 Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej

I miejsce w konkursie muzycznym na 21 Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej

I miejsce w konkursie plastycznym na 21 Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej

wyróżnienie w konkursie plastycznym na 21 Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej

wyróżnienie w konkursie muzycznym na 21 Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej

III miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Tenisie Stołowym Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

I miejsce w Grand Prix Polski oraz Mistrzostwach Ostrołęki w Ratownictwie Wodnym w kategorii 100 m ratownik mężczyzn kat. młodzik

I miejsce w Grand Prix Polski oraz Mistrzostwach Ostrołęki w Ratownictwie Wodnym w kategorii 100 m ratowanie manekina w płetwach mężczyzn kat. młodzik

III miejsce w Grand Prix Polski oraz Mistrzostwach Ostrołęki w Ratownictwie Wodnym w kategorii 50 m ratowanie manekina w płetwach mężczyzn kat. młodzik

II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół gimnazjalnych

III miejsce w pchnięciu kulą w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Gimnazjalnych

III miejsce w skoku w dal w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Gimnazjalnych

II miejsce w biegu na 1000m w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Gimnazjalnych

I miejsce w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych - chłopcy (zawody miejskie)

I miejsce w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych - dziewczęta (zawody miejskie)

zwycięstwo w kategorii Obieżyświat w plebiscycie Unikalni 2016 dla Klubu Górskiego Bez granic

I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Niemiecki ma klasę/ Deutsch hat Klasse"


finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka rosyjskiego

II miejsce w XIII Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiegow Rudzie Śląskiej

finaliści V Śląskiej Olimpiady Wiedzy o Motoryzacji (w finale III i IV miejsce)

I miejsce w XXIV edycji Konkursu Wiedzy o Rudzie Śląskiej

I, II, III miejsce oraz wyróżnienie wśród szkół gimnazjalnych oraz II i III miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych w XIV Rudzkim Konkursie Poezji  i Piosenki Obcojęzycznej w kategorii piosenka solistów

II, III miejsce oraz wyróżnienie wśród szkół gimnazjalnych w XIV Rudzkim Konkursie Poezji  i Piosenki Obcojęzycznej w kategorii piosenka duetów

I i II miejsce wśród szkół gimnazjalnych oraz II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych w XIV Rudzkim Konkursie Poezji  i Piosenki Obcojęzycznej w kategorii poezja

finalistka VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego FOT-ON pod hasłem “WZÓR“

I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne w V Festiwalu Małych Form Artystycznych

dwie nagrody aktorskie w V Festiwalu Małych Form Artystycznych

I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na XXVI Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

Mistrzostwo Polski w pływaniu na dystansie 100m stylem dowolnym


W-ce Mistrzostwo Polski w pływaniu na dystansie 200m stylem dowolnym


nagroda na  XVIII Festiwalu i Konkursie Widowisk Kolędniczych im. J.Dormana HERODY 2016 - Grupa Teatralna KLAKIER


nagroda w XX PRZEGLĄDZIE DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW JASEŁKOWYCH - Grupa Teatralna KLAKIER

 

nagroda w IV Konkursie Plastycznym pod hasłem - "Potrafię to zrobić. Robimy to razem z ...", w ramach Projektu Profilaktycznego "Jestem na Plusie"

 

wyróżnienie w Konkursie Piosenki Pozytywnej, w ramach Projektu Profilaktycznego "Jestem na Plusie"

 

nagroda i wyróżnienie w Konkursie "Anioł 2015" organizowanym przez MDK w Rudzie Śląskiej

Osiągnięcia 2015

 

 I miejsce w konkursie na "Najlepszy pomysł biznesowy – współcześni naśladowcy Karola Goduli"

 I miejsce w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym " Proforma"

 I miejsce w miejskim konkursie matematycznym dla gimnazjalistów

 wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym  „Bleu, Blanc, Rouge” pod patronatem Instytutu Francuskiego

 III miejsce w I Internetowej Olimpiadzie Wiedzy o GPW

 I miejsce w Lidze Lekkoatletycznej

 II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w biegach sztafetowych

 Mistrzostwo Śląska w sztafecie szwedzkiej: 100m, 200m, 300m, 400m

 wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Film na Horyzoncie

 I miejsce w XXIII Konkursie Wiedzy o Rudzie Śląskiej

 I miejsce w miejskich zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" dziewcząt

 II miejsce w miejskich zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" chłopców

 I, II, III miejsca w klasyfikacji indywidualnej w miejskich zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety"

 III miejsce na szczeblu powiatowym w konkursie „Z demokracją na Ty – Polska, Europa, Świat”

 I miejsce w XIII Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 Laureatka konkursu literackiego „O Laur Zielonej Róży”

 III miejsce w kategorii gimnazjum w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli języka niemieckiego „Szukamy Superbohaterów”

 finaliści ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego dla uczniów i nauczycieli „Kto zna Buxtehude”

 finaliści ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego dla uczniów i nauczycieli „Niemiecki ma klasę”

 II miejsce w kategorii duet podczas XIII Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 wyróżnienie w XIII Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 I miejsce w kategorii taniec szkół  ponadgimnazjalnych na XXV Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

 I miejsce w kategorii teatr szkół  ponadgimnazjalnych na XXV Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej dla grupy teatralnej Klakier

 III miejsce w w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Biegach Łyżwiarskich Chłopców Szkół Gimnazjalnych

 Mistrzostwo Rudy Śląskiej w zawodach piłki koszykowej szkół ponadgimnazjalnych

 Finaliści ogólnopolskiego projektu Film na Horyzoncie

 Nagroda XIX Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Jasełkowych MDK Ruda Śląska

 II miejsce w XIV edycji Konkursu Wiedzy Chemicznej dla Szkół Gimnazjalnych

I miejsce w mieście w sztafetowych biegach przełajowych (chłopcy liceum)

II miejsce w mieście w siatkówce (chłopcy liceum)

III miejsce w mieście w tenisie stołowym (chłopcy liceum)

II miejsce w mieście w sztafetowych biegach przełajowych (dziewczęta i chłopcy gimnazjum)

 

II miejsce w rejonowych sztafetowych biegach przełajowych (chłopcy liceum)

Osiągnięcia 2014

Finalista Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej

II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym "Bezpieczny uczeń"

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie filmowym "Idź - Jedź - Żyj"

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Goethe Institut Niemiecki Plus

I miejsce w Miejskim Interdyscyplinarnym Konkursie dla Gimnazjalistów "RUDA"

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatyczno - Humanistycznego

I nagroda w konkursie „Kardynał August Hlond - prymas Polski i wielki patriota”

Mistrzostwo Rudy Śląskiej w zawodach piłki koszykowej szkół ponadgimnazjalnych

Mistrzostwo Rudy Śląskiej w zawodach piłki siatkowej szkół ponadgimnazjalnych

Mistrzostwo Rudy Śląskiej w zawodach piłki ręcznej szkół ponadgimnazjalnych

Tytuł Brązowej Szkoły 2014 w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych na najlepsze licea w Polsce