Osiągnięcia 2015

 

 I miejsce w konkursie na "Najlepszy pomysł biznesowy – współcześni naśladowcy Karola Goduli"

 I miejsce w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym " Proforma"

 I miejsce w miejskim konkursie matematycznym dla gimnazjalistów

 wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym  „Bleu, Blanc, Rouge” pod patronatem Instytutu Francuskiego

 III miejsce w I Internetowej Olimpiadzie Wiedzy o GPW

 I miejsce w Lidze Lekkoatletycznej

 II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w biegach sztafetowych

 Mistrzostwo Śląska w sztafecie szwedzkiej: 100m, 200m, 300m, 400m

 wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Film na Horyzoncie

 I miejsce w XXIII Konkursie Wiedzy o Rudzie Śląskiej

 I miejsce w miejskich zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" dziewcząt

 II miejsce w miejskich zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" chłopców

 I, II, III miejsca w klasyfikacji indywidualnej w miejskich zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety"

 III miejsce na szczeblu powiatowym w konkursie „Z demokracją na Ty – Polska, Europa, Świat”

 I miejsce w XIII Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 Laureatka konkursu literackiego „O Laur Zielonej Róży”

 III miejsce w kategorii gimnazjum w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli języka niemieckiego „Szukamy Superbohaterów”

 finaliści ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego dla uczniów i nauczycieli „Kto zna Buxtehude”

 finaliści ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego dla uczniów i nauczycieli „Niemiecki ma klasę”

 II miejsce w kategorii duet podczas XIII Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 wyróżnienie w XIII Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 I miejsce w kategorii taniec szkół  ponadgimnazjalnych na XXV Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

 I miejsce w kategorii teatr szkół  ponadgimnazjalnych na XXV Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej dla grupy teatralnej Klakier

 III miejsce w w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Biegach Łyżwiarskich Chłopców Szkół Gimnazjalnych

 Mistrzostwo Rudy Śląskiej w zawodach piłki koszykowej szkół ponadgimnazjalnych

 Finaliści ogólnopolskiego projektu Film na Horyzoncie

 Nagroda XIX Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Jasełkowych MDK Ruda Śląska

 II miejsce w XIV edycji Konkursu Wiedzy Chemicznej dla Szkół Gimnazjalnych

I miejsce w mieście w sztafetowych biegach przełajowych (chłopcy liceum)

II miejsce w mieście w siatkówce (chłopcy liceum)

III miejsce w mieście w tenisie stołowym (chłopcy liceum)

II miejsce w mieście w sztafetowych biegach przełajowych (dziewczęta i chłopcy gimnazjum)

 

II miejsce w rejonowych sztafetowych biegach przełajowych (chłopcy liceum)

Osiągnięcia 2014

Finalista Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej

II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym "Bezpieczny uczeń"

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie filmowym "Idź - Jedź - Żyj"

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Goethe Institut Niemiecki Plus

I miejsce w Miejskim Interdyscyplinarnym Konkursie dla Gimnazjalistów "RUDA"

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatyczno - Humanistycznego

I nagroda w konkursie „Kardynał August Hlond - prymas Polski i wielki patriota”

Mistrzostwo Rudy Śląskiej w zawodach piłki koszykowej szkół ponadgimnazjalnych

Mistrzostwo Rudy Śląskiej w zawodach piłki siatkowej szkół ponadgimnazjalnych

Mistrzostwo Rudy Śląskiej w zawodach piłki ręcznej szkół ponadgimnazjalnych

Tytuł Brązowej Szkoły 2014 w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych na najlepsze licea w Polsce

Osiągnięcia 2013

I miejsce w kategorii kadet, II miejsce w kategorii junior w Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym 3D

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki i Animacji Komputerowej

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatyczno-Humanistycznego

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii dla uczniów gimnazjum

Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego da uczniów gimnazjum

II miejsce w V Zabrzańskiej Frankofoniadzie – regionalny konkurs talentów „A la recherche du talent"

II miejsce w etapie wojewódzkim V Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „Proforma”

III miejsce w finale wojewódzkiego konkursu „Analityk danych”

I miejsce w Konkursie Wiedzy o Rudzie Śląskiej dla Gimnazjum

I miejsce w powiatowym konkursie „Z demokracją na Ty – Polska, Europa, Świat”

I nagroda w powiatowym konkursie „Nakręć hit-obal mit”

II i III miejsce w kategorii piosenka w XI Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

II miejsce w VI edycji konkursu „Z językami Obcymi po Europie”

I, II, III miejsca w Mistrzostwach Śląska w pływaniu w stylu motylkowym i dowolnym

I miejsce w miejskich zawodach w tenisie ziemnym szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce w miejskich zawodach w siatkówce plażowej szkół gimnazjalnych

Nagroda XXIII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Herody 2013”

Laureaci krajowego Wirtualnego Festiwalu Filmoteki Szkolnej

Najwyższa w województwie śląskim średnia wyników z egzaminu pisemnego z języka polskiego.

Najlepsze wyniki średnie w Rudzie Śląskiej ze wszystkich maturalnych przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego i niemieckiego.

Wyniki sportowe w roku szkolnym 2011/2012

Przez cały rok szkolny nasi uczniowie brali udział w licznych zawodach sportowych na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Oto wyniki ich zmagań. Gratulujemy wszystkim sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.


  • Tenis stołowy dziewczęta liceum - I m. w mieście, I m. w rejonie, III m. w woj. śląskim (Aleksandra Molągowska 2d, Paulina Rogowska 2b, Elżbieta Leśniak 2b)
  • Sztafety pływackie dziewczęta gimnazjum - I m. w mieście, I m. w rejonie, VIII m. w województwie
  • Szachy dziewczęta gimnazjum - I m. w mieście, I m. w rejonie, VI w województwie
  • Pływanie dziewczęta liceum - I m. w mieście
  • Pływanie chłopcy liceum - III m. w mieście
  • Pływanie dziewczęta gimnazjum - I m. w mieście
  • Pływanie chłopcy gimnazjum - II m. w mieście
  • Dwubój nowoczesny dziewczęta gimnazjum - III m. w rejonie
  • Szachy chłopcy gimnazjum - II m. w mieście, II m. w rejonie
  • Sztafety pływackie chłopcy gimnazjum - II m. w mieście, II w rejonie
  • Tenis ziemny chłopcy liceum - I m. w mieście Tomasz Kubiak 2a
  • Siatkówka plażowa dziewczęta liceum - III m. w mieście
  • Tenis ziemny dziewczęta liceum - III m. Patrycja Kupfer 1d
  • Siatkówka plażowa chłopcy liceum - III m. w mieście zespół Łukasz Wręczycki 2c i Rafał Łużniak 2a
  • Siatkówka plażowa gimnazjum chłopcy - III m. w mieście
  • Szkolna liga lekkoatletyczna chłopcy liceum - III m. w mieście
  • Szkolna liga lekkoatletyczna dziewczęta liceum - IV m. w mieście
  • Sztafetowe biegi przełajowe chłopcy liceum - IV m. w mieście
  • Sztafetowe biegi przełajowe dziewczęta liceum - IV m. w mieście
  • Koszykówka dziewczęta gimnazjum - III m. w mieście
  • Koszykówka chłopcy gimnazjum - II m. w mieście
  • Siatkówka chłopcy gimnazjum - IV m. w mieście
  • Tenis stołowy chłopcy gimnazjum - V m. w mieście